Žalgiriečių kelionė EHF Europos taurėje baigta

2023-10-04

Praėjusį šeštadienį baigėsi mūsų komandos kelionė šių metų EHF Europos taurės turnye.
Nors buvo iškovota pergalė rezultatu 29:27 (16:15), tačiau jos nepakako tam, kad žalgirietės žengtų į trečiąjį Europos taurės etapą. Rugsėjo 23 dieną vykusiose rungtynėse Belgijoje pergalę 9 įvarčių skirtumu rezultatu 36:27 (18:15) iškovojo mūsų varžovės - Eupeno „KTSV Eupen“ komanda.

Rungtynės Belgijoje vyko sausakimšoje varžovių arenoje stebint daugiau nei 600 žiūrovų. Tokioje atmosferoje žaisti rankinį buvo vienas malonumas ne tik šeimininkėms, bet ir mūsų komandai. „Žalgirio“ komandai šiose rungtynėse įvarčius pelnė – Samanta Dunkulytė 7, Agnė Gudlinkytė 6, Karolina Čekuolyte ir Austėja Narauskaitė po 4, Amelija Selivončikaitė 3, Lina Abramauskaitė, Gabrielė Vėgėlytė ir Kamilė Rupeikaitė po 1. Vartininkė Darja Belokurova atrėmė 17 varžovių metimų (32 proc.).

Atsakomosios rungtynės vyko Garliavos sporto centre, kuriame susirinko ne tik mūsų sirgaliai, bet atvyko ir nemažai varžovių fanų. Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, o paskutinėmis sekundėmis pelnytas Linos Abramauskaitės įvartis užfiksavo 1 įvarčio žalgiriečių pranašumą. Antrasis kėlinys prasidėjo nesėkmingomis mūsų komandos atakomis ir 39 rungtynių minutę atsilikome rezultatu 16:18. Visgi po minutės pertraukėlės mūsų merginos surengė spurtą 10:2 ir įgijo 6 įvarčių pranašumą – 26:20. Tačiau pasiekti reikiamos persvaros nepavyko ir rungtynės baigėsi rezultatu 29:27 Kauno „Žalgirio“ komandos naudai. Rezultatyviausiai „Žalgirio“ komandoje žaidė 9 įvarčius pelniusi Lina Abramauskaitė, po 5 pelnė Samanta Dunkulytė, Agnė Gudlinkytė ir Karolina Čekuolytė, Amelija Selivončikaitė pridėjo 4, Austėja Narauskaitė -1. Vartus vėl patikimai saugojo Darja Belokurova atrėmusi 12 varžovių metimų (30 proc.).

Nors tunyras mūsų baigtas, tačiau iš šių dvejų dvikovų išsinešame daug patirties, kurios prireiks siekiant pergalių Baltijos moterų rankinio lygoje ir Lietuvos čempionate bei taurės varžybose. Kitas rungtynes žalgirietės žais spalio 22 dieną namuose, prieš Vilniaus SM „Sostinės Tauras“ - VHC komandą.